wtorek, 14 stycznia 2014

walka z cellulitem

Czym jest cellulit?

Zjawisko cellulitu  polega na odkładaniu się w komórkach tłuszczowych produktów przemiany materii, które powinny zostać wydalone z organizmu. Dotyka około 80 proc. kobiet na całym świecie.  Komórki tłuszczowe znajdujące się w podskórnej tkance tłuszczowej przestają prawidłowo funkcjonować i powiększają się do znacznych rozmiarów, tworząc na skórze widoczne zgrubienia.

Zima to doskonały sposób  na walkę z tym "paskudztwem", oto kilka porad jak można się go pozbyć.
Pierwszy sposób to masaż chińska bańką-  pobudza krążenie krwi oraz płynów ustrojowych, a ponadto pomaga wyzbyć się niepotrzebnych produktów przemiany materii i toksyn. Jest to bardzo skuteczna metoda. Taki zabieg pobudza krążenie i rozbija tkankę tłuszczową.

Są jednak minusy tej metody, gdyż nie każdy może ją stosować, są to: osoby z żylakami, nowotworami,  pękającymi naczynkami, cienką skórą.

Bańki są dostępne w aptece lub na allegro 

cena przystępna w zależności od rozmiaru ok 15 zł sztuka.

Ja osobiście zauważyłam poprawę po 4 dniach masażu, skóra stała się bardziej napięta, posiadam bańkę o rozmiarze 7 cm, jest dla mnie nieco za duża. bardzo polecam tą metodę.

Kolejną moją metodą na walkę z cellulitem są zimne bandaże firmy Marion, które kupuję w sklepach typu "CENTUM" są też dostępne na allegro cena ok 7 zł. Sposób założenia bardzo prosty bandażujemy nogi , ważne aby nie ubierać nic ,ponieważ są one nasączone i mogą pomoczyć ubranie, po założeniu następuje efekt mrowienia, to znak że niszczy cellulit :)

Plusy : ładny miętowy zapach, łatwe w obsłudze, skuteczne jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, cena.

Minusy: nie można stosować w czasie menstruacji, w ciąży, wysokie i niskie ciśnienie, nowotwory, reumatyzm,artretyzm
Opakowanie zawiera dwa bandaże, które są jednorazowego użytku, jedno opakowanie wystarcza na jedno zużycie. temat cellulitu jest mega obszerny , w walce z pomarańczową skórką bardzo ważna jest kompleksowość, warto więc wspomóc masaże odpowiednią dietą, ruchem, czy nawet terapią lodem, wtedy osiągniemy trwalsze efekty. 


A wy jak sobie radzicie z tym tworem?
0 komentarze:

Prześlij komentarz